Bird´s eye chilli mash 100 ml ChilliDoctor

Tekutý chilli mash z červených papriček Bird's Eye s typickou ostrou a lehce kouřovou chutí. Čerstvé papričky Bird's Eye jsou pro svou vysokou šťavnatost jako stvořené k fermentaci a přípravě omáček.

Dostupnost Skladem (4 ks)
Možnosti doručení
Kód: KO320
119 Kč 106,25 Kč bez DPH
Bird´s eye chilli mash 100 ml ChilliDoctor
Přírodní bez “éček”
Přírodní bez “éček”
Za tím si stojíme. Nechceme Jerky kazit ničím, co do něj jednoduše nepatří. Prostě jenom kvalitní čerstvé maso a koření. V jednoduchosti je krása.
Ručně vyrobené
Ručně vyrobené
Malé várky a poctivá ruční práce jsou od začátku základy našeho 100% JERKY. Jak poznáš ruční práci? Každý kousek je jinak velký, ale stejně dobrý!
Nabušené bílkovinami
Nabušené bílkovinami
Jerky je skvělým zdrojem bílkovin a energie. 100 g našeho Jerky je vyrobeno až z 340 g syrového masa. Najdeš v něm tak až 76 g bílkovin!

Tentokrát žádná omáčka, ale papričky samotné. Tyto menší kuželovité protáhlé papričky (dlouhé asi 4 cm), typické svým keříkovým růstem, pochází z Mexika. Při svém zrání nabízí přehlídku široké škály barev. Ze světle žluto-zelené v nezralém stavu se mění ve žlutou a oranžovou, až po zářivě červenou u plně zralých plodů. 

Paprička Bird's Eye je odrůda Capsicum frutescens (papriky křovité). V sušeném stavu je známá pod názvem Red Amazon. Ačkoliv dosahuje střední pálivosti okolo 50 000–100 000 SHU, vašemu jídlu dokáže propůjčit vskutku ostrou chuť. Obdobně jako některé další papričky této odrůdy (např. Chaotian), rostou její plody směrem vzhůru. Jejich chuť je lehce kouřová. Čerstvé Bird's Eye papričky jsou, na rozdíl od většiny ostatních chilli, překvapivě šťavnaté.


Co je chilli mash? Čerstvé chilli papričky se rozdrtí spolu se solí a nechají se fermentovat (kvasit) po dobu 26 měsíců. Výtažek z kůže, semínek a dužiny společně poskytne intenzivní a bohatou chuť. Občas se přidá ocet kvůli zastavení fermentace, ale jinak chilli mashe neobsahují žádné jiné látky či konzervanty. Používá se na další zpracování k výrobě omáček, sals, dipů, do jídel, pokrmů a mnoho dalšího.

Složení

Bird's Eye chilli papričky, sůl, kyselina octová.

Pálivost

  Doplňkové parametry

  Kategorie: Koloniál
  Hmotnost: 0.1 kg

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole:

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole: